Hakkımızda

Acar Silver 1993'de Beyazıt'da imalatçı olarak başlayan mesleki yolculuğuna her geçen gün kazandığı deneyimler ve sizlerlerin ilgisi ile günümüze kadar devam etmiştir ve imalatçı olarak hâlâ faaliyetine devam etmektedir.

  • Gümüş Yüzük Yapımı  

Gümüş Yüzük Yapımı her zaman merak edilen işlemlerden biridir. Aksesuarların nasıl yapıldığı hangi aşamalardan geçtiği her zaman insanlarda merak uyandırmıştır.  Vitrinlerde göz kamaştıran halleri ile herkesi kendine hayran bırakan aksesuarlar birçok aşamadan geçerek o cezbedici hale kavuşmaktadır.

Gümüş yüzük üretimi sırasında birçok aşamadan geçen yüzük modelleri şıklıklarına şıklık katmak için uzun bir yol kat etmektedir. Usta eller tarafından son halini almadan önce pek çok işleme tabi tutulan gümüş aksesuarlar için öncelikle modelin belirlenmesi önemli bir noktadır.
 

  • Gümüş Yüzük Üretim Aşaması

Acar Silver gümüş tasarım atölyesinde gümüş yüzük üretim şekli ;

  • Gümüş yüzük üretim aşaması belli bir sıralama etrafında yapılmaktadır. Üretimin yapılabilmesi için tabi ki öncelikle gümüş madenine ihtiyaç vardır.
  • Temin edilen gümüş sonrasında gümüş yüzük üretim aşamasına geçilir.
  • Öncelikle istenilen yüzük modelinin üç boyutlu çiziminin hazırlanması ile başlanmaktadır. Her şeyden önce modelin tasarlanması ve ortaya çıkarılması önemli bir detaydır.Kalıp işlemi yapıldıktan sonra ise döküm yapılabilmesi için kalıp kauçuğa alınmaktadır.
  • Ortaya çıkan kauçuk modeli mum kalıbı haline getirilerek ve taşlı ise taşları takılarak döküm işlemi uygulanır.   
  • Daha sonra tezgahta tesviye,zımpara,cila, parlatma işlemleri yapılarak, istenilene göre ürüne rodyum, roz ya da altın kaplama yapılır.
  • Ardından kalite kontrolü yapılarak siz değerli müşterilerimiz için satışa hazır hale getirilir.

Gümüş yüzük üretim şekli Acar Silver gümüş tasarım atölyesinde yapılmaktadır.Görüldüğü üzere bin bir emek ve işçilik ile üretilen gümüş aksesuarlar göz kamaştıran hallerine gelene kadar birçok işlemden geçmektedir.

Gümüşte Doğru Adres Acar Silver…